Anasayfa


     SESLERLE ÖĞRENİYORUM-SİHİRLİ KALEM

   
Fiyat : 800 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
6 Cd
 Satın Al        Detaylar
 
 
Detaylar

Zeka bir bütün olarak işlenmesine rağmen, insanlarda (8) farklı zeka alanının olduğu kabul edilmiştir. Ancak bir zeka alanındaki gelişmenin diğer alanları da olumlu etkilediği bilinmektedir.Öğrenme sürecinde bu farklılıklar göz önünde bulundurulduğunda her çocuğun öğrenme ve algılama düzeyinin aynı olmadığı görülmüştür.

 

  Zekanın doğuştan gelen özelliklerinin desteklendiğinde geliştirilebileceği gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan 6 CD'lik Seslerle Öğreniyorum Eğitim Seti'nde çocuklara müzik aletleri, hayvanlar ve taşıtlarla ilgili bilgiler gerçek ses ve resimlerle desteklenerek sunulmuş, oyun yoluyla da bilginin kalcılığının sağlanması aracılığıyla,

 

 

·  Etkin dinleme becerisini geliştirme,

 

·  Sözel yönergeler olmadan duyduğu sesleri bedensel hareketlerle bütünleştirebilme,

 

· Dikkat ve konsantrasyonu artırma,

 

· Estetik değerleri geliştirme,

 

· Gruplama, eşleştirme, sıralama, ilişki kurma,

 

· Empati yeteneğini geliştirme,

 

·  Duyu organlarını etkin biçimde kullanma,

 

·  Gözlem yeteneğini geliştirme,

 

·  Empati yeteneğini geliştirme,

 

·  Çocuğun duyduğu sesleri doğaçlama yoluyla canlandırma yeteneğini geliştirme,

 

·  Kendi bedenini ve karşısındakinin bedenini anlamaya çalışma,

 

·  Grup içerisinde sözlü ve sözsüz iletişim kurma becerisini kazandırma,

 

·  Hayal gücünü bireysel ve grup etkinliğinde aktif hale getirme,

 

·  Yaşadığı çevrenin farkında olma ve anlamaya çalışma,

 

·  Sesleri algılama ve ayırt etme becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

 Bu set 6 CD'den oluşmakta olup detayları aşağıda sunulmuştur.

 

1. CD - Sesler

 

Sesler CD’sinde 500’e yakın efekt kullanılarak çocukların duyduğu sesleri ayırt etme, gruplama, etkin dinleme becerisi kazanma, dikkat ve konsantrasyonu artırma, düşünme ve öğrenme becerisini artırma, gözlem yeteneğini geliştirme gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

2. CD - Seslerle Öğreniyorum

 

Seslerle Öğreniyorum CD’sinde çocuklara hayvanlar, müzik aletleri, ve taşıtlarla ilgili bilgiler gerçek ses ve resimlerle desteklenerek düşünme ve öğrenme becerilerini sağlarken, etkin dinleme becerisini geliştirme, çevresindeki sesleri algılayabilme, dikkat ve konsantrasyonu artırma gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

3. CD - Seslerle Oynuyorum Hayvanlar

 

Seslerle Oynuyorum Hayvanlar CD’sinde hayvanlarlar ile ilgili bilgiler gerçek ses ve resimlerle desteklenerek çocuklarda oyun yoluyla düşünme ve öğrenme becerisini artırma, etkin dinleme becerisini geliştirme, dikkat ve konsantrasyonu artırma, sesleri ayırt etme, eşleştirme, gruplama, gözlem yeteneğini artırma,  el göz koordinasyonunu geliştirme, parça bütün ilişkisi kurma gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

4. CD - Seslerle Oynuyorum Müzik Aletleri

 

Seslerle Oynuyorum Müzik Aletleri CD’sinde müzik aletleri ile ilgili bilgiler gerçek ses ve resimlerle desteklenerek oyun yoluyla müzikal etkinliklere karşı istekli olma, el göz koordinasyonunu geliştirme, dikkat ve konsantrasyonu artırma, gözlem yeteneğini artırma, düşünme ve öğrenme becerisini artırma, sesleri ayırt etme, gruplama, eşleştirme, parça bütün ilişkisi kurma gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

5. CD - Seslerle Oynuyorum Taşıtlar

 

Seslerle Oynuyorum Taşıtlar CD’sinde taşıtlar ile ilgili bilgiler gerçek ses ve resimlerle desteklenerek oyun yoluyla düşünme ve öğrenme becerisini artırma, el göz koordinasyonunu geliştirme, dikkat ve konsantrasyonu artırma, gözlem yeteneğini artırma sesleri ayırt etme, gruplama, eşleştirme, parça bütün ilişkisi kurma gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

6. CD - Seslerle Drama

 

Seslerle drama CD’sinde Sesler CD’sindeki (1. CD) efektlerden faydalanılarak oluşturulan dramalarla çocuklarda etkin dinleme becerisini geliştirme, yaşadığı çevrenin farkında olma, empati yeteneğini geliştirme, sözel yönergeler olmadan duyduğu sesleri doğaçlama yoluyla canlandırma gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

 
 
Talep Formu
Adı Soyadı
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kredi Kartı No
Kart Tarihi ve CCV
Mesaj
 
 
 
   Sipariş sözleşmesinin tamamını okuduğumu ve anladığımı beyan ederim.
Üyelik Girişi

TÜM 100 TL. ve ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Takvim

  Kültür ve Sanat Siteleri

                  domain